Liitu uudiskirjaga
Ultima Thule kogutud teosed 2CD

ULTIMA THULE – salapärane saar kaugel põhjamaal, jää ja lume riigis, kus päike iialgi ei looju. Kuhu me kõik teel oleme. Ansamblina on Ultima Thule mitte vähem salapärane. Vahel tõesti jäine ja lumine, aga päike loojub seal küll. Pigem on ta polaaröö, valguse asemel valguse mälestus, valguse lubadus.

Ultima Thule sündis 1980-ndate teise poole üleminekuaja oludesse ning ka nende tung ja torm on osa selle üleminekuaja pulbistusest. Nad olid määratud saama eesti rocki lipulaevaks ja nende vastuvoolu kerkimine on mitmes tähenduses tavatu. Sest rockmuusika kõlaenergiast tekkiv tunne oli juba siis reaalsusest kaugeneda püüdva meelelahutuse osa, kui et teatava eluhoiaku atribuut.Ultima Thule on kui lõpetamata tehing, Music Seifi ja Laineri baasil loodud supergrupp, mille „valmis saades“ oli kontekst totaalselt erinev kui planeerimise hetkel. Nagu kvaliteetne ja kallist materjalist frakk, mõeldud ballide särasse. Ainult et ühtegi balli ei toimunud enam. Kultuurimaja oli pime ja kütmata.

Ultima Thule on kui sild eesti rockis, ühendamas kahte erinevat perioodi. Sõnum ajast, mil eesti rock oli sotsiaalne ja rahvuslik. Kui laulutekste kirjutasid tipp-poeedid. Kui rockbändid mängisid maikuus Tartus jazzi. Mille tulemusena tekkinud käsitööoskused võimaldavad neil mistahes materjalist üle olla, iga kell.

Ultima Thule on üks imeline ansambel, kui nad seda parasjagu olla tahavad. Nende mängulust ja kontserdil vallanduv energia naelutab lava ette kümnendat, sajandatki korda. Nad on jätkuvalt mõõdupuuks ja etaloniks – ka iseendale. Õnneks see jätkuv eneseületamine neid ei koorma.

Siia karpi on kogutud nende salvestused aastatest 1987 – 2002

OSTA PLAAT