Liitu uudiskirjaga
PÄRISMUUSIKA FESTIVAL MAAILMAKÜLA
16.04.2011

MAAILMAKÜLA toob kuulajani tulevikumuusikat aastatuhandete tagant. Kuigi inimese ammune unistus on aja peatamine, siis ega füüsika seaduste vastu ei saa. Kultuur pole museaal, mis kristalliseerus 1829-ndal aastal ning sealt muutumatuna meieni peegeldub. Nagu meie muistsed laulud jõudsid siia Uuralite tagant, liiguvad needsamad laulud täna edasi – mööda juhtmeid, lavasid ja tuuribusse. Arenevad, muutuvad – elavad.

Seda kunsti püüab MAAILMAKÜLA sõeluda ning huvitavamaid palasid teieni tuua. Muusikat milles on juured, hoog ja kirg. Meie kodused helid ja hääled – õrnad ja tundlikud, metsikud ja ürgsed, iidsed ja tänapäevased. Muusikat merede äärest ja mägede tagant. Laulud mis avardavad meie maailmapilti, loovad seoseid esmapilgul sõltumatutena näivate asjade vahel ning õpetavad märkama uusi detaile. Muusikat mis paneb jala tatsuma ja silma särama. Kaasa mõtlema ja tundma, kel selleks soovi. See ei ole folk-festival, kuigi folkmuusikat kuuleb seal ka. Päris muusika. Pidu.

MAAILMAKÜLA lööb uksed valla 12. mai õhtul Tallinnas Jaani kirikus – Anne Maasik, Mikk Sarv ja Heikki-Rein Veromann laulavad ette Villem Grünthal-Ridala regivärsilise evangeeliumi „PÜHA RIST“.

17-19. mai tiirutame mööda Eestimaa teatreid eeskavaga „MEIE KÜLA LAULUD“. Kukerpillid, Mari Pokinen, Hendrik Sal-Saller, Tõnu Timm, Peeter Salmela, Toomas Rull, Miro Mantere ja Ricardo Padilla defineerivad ümber eestlaseks-olemise.

Ning 26-28. mai on pidukohaks VON KRAHL. Lavale tulevad valitud palad meilt ja mujalt, lüüakse tantsu, tehakse kino, mängib dj.

Ärge te sellest ilma jääge!

Maailmaküla toob teieni Euroopa kultuuripealinn Tallinn2011

Täpsemalt võib lugeda:

www.maailmakyla.ee

www.facebook.com/maailmakylaUUDISED