Liitu uudiskirjaga
Üleriigiline juubeldamine - JUSTAMENT 30
10.12.2009

"Justament" tähendab just seda, mida arvame: "täpselt". Millal ja kuidas see katalaanikeelne väljend meie maale ka jõudis, on see tänaseks meile sama iseenesestmõistetav nagu ansambli "Justament" koht Eesti kultuuriruumis. Tervelt 30 aastat koos oma rahvaga, see ei paku küll võib-olla pöördelisi üllatusi, ent seda enam rohkem teineteisemõistmist ja respekti. Ansamblis on selle aja jooksul vahetunud paljud pillimehed, möödunudaastastel levimuusikapäevadel lauldi bändžomängija Teet Saviaugu igavese lahkumise mälestuseks, aga kaks muusikut on rivis bändi esimestest hetkedest – Toomas Lunge (klahvpillid, akordion, laul) ja Jaan Elgula (akustiline kitarr, laul). Praegu jagavad nendega lavalaudu Indrek Kalda (viiul, laul), Tiit Kikas (viiul), Viktor Vassiljev (elektrikitarr, laul), Alari Piispea (bass) ja Tiit Kevad (löökriistad).



Jaan Elgula: "Mulle meeldib see, et juba viimased kuus või rohkem aastat on meil kaks viiulit, mis on erakordsemaid asju üldse maailmas. Ei leidu palju kooshingavaid virtuoose, keda saaks lavale kõrvuti panna. See on hullem kui rock’n’roll."

Toomas Lunge: "Me suudame mängides paisata välja sellise energia, mida lindistuses pole iialgi. Meie muusikas on väga palju sellist, mida on väga keeruline salvestada. On stuudiosalvestusi, millega me isegi oleme rahul, aga Justament on siiski rohkem elus asi."

Justament juubeliks on ilmunud ka kolmest CD-plaadist koosnev kogumik „Justament: kuuskümend seitse“, sisaldades 67 olulisemat ja tähendusrikkamat lugu läbi kogu ansambli ajaloo. Rohkem kui pooled lugudest pole varem CD-l avaldatud.

Justament 30 juubelikontserdid:
3. veebruaril Tallinnas Vene teatris,
4. veebruaril Aruküla Rahvamajas,
5. veebruaril Jõgeva Kultuurikeskuses,
17. veebruaril Viljandis Pärimusmuusika Aidas,
18. veebruaril Võru Kandles,
20. veebruaril Kuressaare Linnateatris,
25. veebruaril Paide kultuurikeskuses,
2. märtsil Pärnu Endlas,
3. märtsil Rakvere teatris,
4. märtsil Vanemuise Kontserdimajas.

kontserdi algus kõikjal kell 19:00

piletid müügil Piletilevi müügipunktides ning kontserdipaikade kassades

OSTA PILET

OSTA PLAAT




UUDISED