Liitu uudiskirjaga
Nõgisto ja Tõuni kuningriik
26.11.2013
Kaks kitarrilegendi (Jaanus Nõgisto - Ruja, Tõnu Timm - Jäääär) on salvestanud plaaditäie lugusid - Hiiumaa randade pärimust, omaloodud laule, viiteid maailmamuusikale ja lõputule lootusele - mis kõlavad ausalt ja loomulikult kokku kui unistus või igatsus vaimsest Eesti Kuningriigist.
Kasutades akustilisi kitarre ja ka siinkandis eksootilisi pille - mandoliin, hawaii kitarr, resonaator, jpt, mida ka kontsertidel näha ja kuulda saab. CD on Eesti muusikakauplustes saadaval alates 02 detsembrist 2013.

“Teinekord on lihtne peituda massiivse kitarrisaundi alla ja taha, panna jalg monitorile ja “keevitada”. Viimastel aastatel on mind üha enam huvitanud, kuidas leida lärmi seest üles muusika, edastada informatsiooni ilma poosetamata. See salapärane algne impulss, mis teeb laulust laulu. Ka tehniliselt, võib ju üha leidlikumalt erinevaid efektiplokke omavahel ühendada, kuid siis saad aru et draiv tuleb tegelikult näppudest, randmest ja ajudest. Tore on ennast proovile panna, seinatäie võimendite asemel käes pisike ja kaitsetu mandoliin. On väga öko ja mahe, elektrit me peaaegu ei tarbigi”, seletab Jaanus Nõgisto taustu, mis teda sellise muusikani on viinud.

Kümme imelist ja kordumatut õhtut jõulukuisel Eestimaal, Kärdlast Setomaa servani.
Eelmüügist on pilet soodsam, kohapeal tibake kallim.
Kontserdi algus kõikjal kell 19:00

N 5. dets PÄRSAMA KULTUURIMAJA (Leisi vald, Saaremaa)
R 6. dets KÄRDLA MUUSIKAKOOLI SAAL
N 12. dets VASTSELIINA PIISKOPILINNUS
R 13. dets TOHISOO MÕIS
L 14. dets MOOSTE MÕIS
T 17. dets KEILA KULTUURIKESKUS
K 18. dets TARTU UUS TEATER
N 19. dets TALLINNA LINNATEATER, PÕRGULAVA
N 26. dets VIIMSI JAAKOBI KIRIK
R 27. dets PÄRNU ENDLA KÜÜN

Sündmuse leht Facebookis:
https://www.facebook.com/events/499939500113912/

Sündmuse leht Piletilevis:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/muu/?concert=136267


UUDISED